PROGRAM  ERASMUS +

GRECJA – NOWY PANTELEIMON

„ Moja praktyka startem w przyszłość ”

Realizacja programu trwała od  11 X 2018 do 7 XI 2018 i odbywała się na terenie Riwiery Olimpijskiej w Grecji. W programie wzięły udział 24 osoby z klas teleinformatycznych. Codzienne zajęcia z informatyki, robotyki, programowania realizowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego San Panteleimon. Oprócz obowiązkowych punktów programu zwiedzaliśmy najbliższą i tę nieco dalszą okolicę. A było czym się napawać bo „nasza miejscowość ” jest malowniczo położona miedzy morzem Egejskim a Olimpem. Zobaczyliśmy słynne Meteory, Ateny, wyspę Skiatos a także miejscowość Litochoro, Leptokaria, Platamonas. Byliśmy na Święcie Kasztana  w Skotinie  i w urokliwym Starym Pantaleimon  a także wąwozie Eneas i Neromilos w Masywie Olimpijskim. Mieliśmy również okazję zobaczyć produkcję słynnej greckiej fety i tłoczenie oliwy z oliwek. Dodatkowo sumiennie uczyliśmy się języka greckiego  ( w wersji użytkowej) oraz znanego tańca sirtaki …

Opiekunami praktyk były Wioletta Woźna i Iwona Wilczyńska-Kałużna.

Wrażenia z pobytu w relacji uczestników:

Oskar „…najbardziej podobały mi się praktyki prowadzone przez charyzmatycznych wykładowców…a także przepiękne widoki….”

Filip „…wycieczki, widoki i nauka tańca …”

Mateusz „…na praktykach dużo się nauczyłem, fajna obsługa hotelowa, wycieczki…”

Adrian „…jest super, dużo się nauczyłem…”

Wiktor „…jest pięknie i miło spędzam czas…”

Dawid „…Grecja strasznie mi się podoba, ludzie są bardzo mili”

Adam „Bardzo miła atmosfera, super się czuję będąc tutaj…”

Jakub „…Praktyki w Grecji to dla nas unikalna szansa zdobycia doświadczenia zawodowego, przy okazji zwiedzając ten piękny kraj i spotykając wyjątkowych ludzi zarówno mieszkańców lokalnej społeczności jak i uczestników Erasmusa z innych rejonów Polski…”

Damian „…Dzięki projektowi zwiedziliśmy nowe państwo, poznając język a przy tym mogliśmy kształcić się w zawodzie…”

Szymon „…Grecja to piękny kraj, mili ludzie, obsługa hotelu i jedzenie dobre…”

Kacper „…świetne wycieczki, ciekawe praktyki…”