Zmiany w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Słupcy. Na emeryturę odchodzą; wieloletni kierownik Krzysztof Warzych i geodeta Paweł Mazurkiewicz. Obaj Panowie zostali dziś (24.02.) uroczyście pożegnani przez władze powiatu i pracowników starostwa.

Każde odejście doświadczonych i sprawdzonych pracowników jest dla organizacji stratą, ale i nieuchronnym elementem cyklu zmian, jakie zachodzą w obrębie ludzkiego uniwersum.

Krzysztof Warzych jako Geodeta Powiatowy pracował w słupeckim starostwie od 2004 roku, jednak z geodezją był związany zawodowo aż 40 lat. Dzisiaj żegnał się, dziękując za współpracę i wsparcie przy niezliczonych projektach, które jego wydział realizował na przestrzeni dwóch dekad.

Paweł Mazurkiewicz, zawodową przygodę z geodezją rozpoczął w 1976 roku. Do zespołu Starostwa Powiatowego w Słupcy dołączył w 2007 roku i nieprzerwanie uprawiał swój zawód do dziś. Ciepło wspomina ten okres i szereg wyzwań jakie podejmował w ramach zawodowych obowiązków.

Wydział Geodezji  w ostatnich latach przechodził dynamiczne zmiany związane m.in. z informatyzacją. Przejęcie obowiązków w ramach struktury, po odchodzącym kierowniku, wymaga wiedzy i sprawności. Nowym kierownikiem i Geodetą Powiatowym została Kamila Przybolewska, dotychczas zastępca Krzysztofa Warzycha w Wydziale Geodezji, która w słupeckim starostwie pracuje od 2020 roku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie na kierunku geodezja i kartografia. Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2. W 2014 r. rozpoczęła pracę zawodową w administracji publicznej jako geodeta zdobywając doświadczenie zawodowe na różnych stanowiskach przy tworzeniu i aktualizacji powiatowych baz danych, a także w prywatnych firmach geodezyjnych.

Kamila Przybolewska stawia na swój zespół i kontynuację dobrych praktyk przekładających się na pozytywny odbiór powiatowej społeczności:

Przejęcie zarządzania Wydziałem Geodezji z rąk Pana Krzysztofa Warzycha stanowi dla mnie spore wyzwanie. Wydział jest pozytywnie odbierany przez mieszkańców powiatu. Zależy mi na tym, aby utrzymać ten stan. Obecnie geodezja jest wysoce zinformatyzowana. Idziemy z duchem czasu wprowadzając coraz to nowsze systemy informatyczne, jednak nawet najnowsze rozwiązania technologiczne nie istnieją bez człowieka. Mamy w Wydziale silny, wykwalifikowany zespół geodetów. Wspólnie prowadzimy powiatowe bazy danych przestrzennych, z których codziennie korzystają specjaliści, gminy i mieszkańcy. Praktycznie każdy proces inwestycyjny w powiecie realizowany jest w oparciu o te dane. Geodezja przechodzi w ostatnich latach ogromne zmiany, które z uwagą obserwuję. Dołożę wszelkich starań, aby Wydział Geodezji działał sprawnie, tak jak do tej pory” – mówi nowa kierownik.