Około 150 osób wzięło udział w VII edycji Spławikowych Zawodów Wędkarskich połączonych z zabawą integracyjną, które zorganizował wczoraj (14.09.) Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie w gm. Orchowo.

Początki imprezy sięgają 2013 roku, kiedy po raz pierwszy doszło do organizacji przedsięwzięcia. W tym roku byłaby okazja do świętowania jubileuszu, gdyby planów nie pokrzyżowała przerwa spowodowana pandemią COVID-19.

Tegoroczna, wznowiona edycja zaskoczyła frekwencją, w rywalizacji wzięły udział DPS-y ze Strzałkowa, Zagórowa, Gniezna, Barcina, Konina oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic. Zasięg wydarzenia objął więc placówki także spoza terenu powiatu słupeckiego.

W spławikowych zmaganiach pierwsze miejsce zajął Jarosław Rachwał z DPS Skubarczewo, drugie miejsce przypadło Kazimierzowi Chwacińskiemu z DPS Konin, a trzecie – Tomaszowi Michalakowi z WTZ Bielice.
Ponadto organizatorzy przyznali także nagrody za złowienie największej i najmniejszej ryby. 26 cm leszcza wyciągnął Jarosław Rachwał (DPS Skubarczewo), natomiast 9,5 cm ukleję… Kazimierz Chwaciński (DPS Konin).

Gośćmi zawodów byli:

Czesław Dykszak – wicestarosta powiatu słupeckiego,
Karolina Kowalska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy,
Bogdan Jastrząb – radny powiatu słupeckiego,
Waldemar Brzeziński – prezes Zarządu PZW Konin,
Ryszard Szczepański – prezes Koła Wędkarskiego nr 11 w Orchowie,
Grzegorz Grobelny – skarbnik PZW Konin,
Janusz Szczepański – członek Zarządu Koła Wędkarskiego nr 11 w Orchowie.

Organizatorzy dziękują Panom Józefowi Andrzejewskiemu i Łukaszowi Toczko za udostępnienie łowiska oraz darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli reaktywację wędkarskiej imprezy.