Z dniem 12 listopada 2020 r., decyzją Wojewody Wielkopolskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy stał się się szpitalem jednoimiennym, co oznacza, że stał się szpitalem dedykowanym dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

KOMUNIKAT SP ZOZ Słupca – Ze względu na przekształcenie słupeckiego szpitala w jednostkę przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, obowiązki w zakresie leczenia szpitalnego dla pacjentów niezakażonych z naszego regionu przejmują następujące szpitale:
Szpital Powiatowy we Wrześni – ul. Słowackiego 2, Września
Szpital Pomnik Chrztu Polski – ul. Św. Jana 9, Gniezno
Szpital „Dziekanka” – ul. Poznańska 15, Gniezno
Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie – ul. Szpitalna 45, Konin
SP ZOZ w Kole – ul. Księcia J. Poniatowskiego 25, Koło
SP ZOZ w Turku – ul. Poduchowne 1, Turek
– W przypadkach nagłego zagrożenia zdrowotnego mieszkańców powiatu słupeckiego prosimy zgłaszać się wyłącznie do powyższych placówek. Zespoły Ratownictwa Medycznego (tzw. pogotowie ratunkowe) w razie stwierdzenia konieczności hospitalizacji przewozić będą chorych także do w/w szpitali.
– Skierowania do szpitala wystawione przez lekarzy z placówek ambulatoryjnych zachowują ważność i mogą być realizowane w sąsiednich szpitalach. Wszelkie przyjęcia planowe oraz badania endoskopowe czy obrazowe (RTG, USG, KT) dla chorych spoza szpitala zostają wstrzymane do odwołania.
– Na teren budynków szpitalnych (poza szlaban wejściowy) wstęp mają jedynie pacjenci COVID+ z potwierdzonym zakażeniem metodą rt-PCR, pracownicy szpitala, służby ratunkowe i pomocnicze, służby COVID19 i obsługa techniczna.
– W Szpitalu w Słupcy nadal udzielane będą świadczenia w Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy, Poradni Kardiologicznej, Poradni Neurologicznej oraz świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej (w budynku poradni przyszpitalnej). Na terenie budynku poradni nadal czynny będzie w godzinach 7.00-12.00 punkt pobrań do badań laboratoryjnych. Na terenie szpitala stacjonować będą, jak dotychczas, zespoły ratownictwa medycznego.
– Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje także punkt pobrań wymazów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2: wtorek oraz piątek godz. 11:00 – 15:00; pozostałe dni tygodnia godz. 07:00 – 11:00.
– Od 12 listopada br. Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z blokiem porodowym jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.
Drodzy Mieszkańcy,
– w sprawach nagłych, zagrożenia zdrowia i życia należy wzywać pogotowie ratunkowe wybierając nr 112,
– infolinia NFZ – Telefoniczna Informacja Pacjenta 800 190 590 – konsultanci pomogą znaleźć miejsce w szpitalu, udzielą wszelkiej informacji!
Dbajmy o siebie!