24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie odbyły się XXVI  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Powiatu Słupeckiego. Organizatorem Mistrzostw był Słupecki Zarząd PCK. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Słupecki Mariusz Roga, który ufundował nagrody uczestnikom.

Zawody przeprowadzono w oparciu o Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tematyka pozoracji nawiązywała do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków takich, jak złamanie, pogryzienie przez psa, padaczka, postrzał oraz resuscytacja krążeniowo oddechowa.

Sędziami na poszczególnych stanowiskach byli Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Koninie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie  oraz studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W mistrzostwach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu słupeckiego. Każdy zespół składał się z pięciu zawodników.

Zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie: Weronika Wiatrowska, Dagmara Zamiatała, Daria Wstawska, Dawid Błażejewski, Filip Woźny. Licealiści ze szkoły Kostaneckich będą reprezentować Powiat Słupecki w etapie okręgowym 12 maja 2018 r. w Poznaniu. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego oraz Edukacji dla Bezpieczeństwa Wioletty Woźnej.

W imieniu starosty słupeckiego gratulacje i upominki uczestnikom zawodów przekazał Henryk Kuźniak kierownik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Słupcy, a także komendant Komendy Powiatowej Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy bryg. Rafał Chmiel.

Wyniki Mistrzostw:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie