Fundacja HONESTE VIVERE, ul. Amałowicza-Tatara 7, 04-474 Warszawa będzie w 2024 roku realizować zadanie publiczne polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej na terenie powiatu słupeckiego.

Obowiązek powierzenia prowadzenia połowy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego, nakłada na powiaty ustawa z sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Organizację wyłania się corocznie w otwartym konkursie ofert.

W oparciu o rozstrzygnięcie komisji konkursowej Zarząd Powiatu Słupeckiego Uchwałą nr 555/2023 z dnia 28.11.2023 r. stwierdził, że oferta złożona przez Fundację HONESTE VIVERE, ul. Amałowicza-Tatara 7, 04-474 Warszawa daje gwarancję należytego wykonania zadania, spełniając wymagania określone w ustawie.

Organizacja pozarządowa otrzyma na realizację zadania dotację celową w łącznej kwocie 68 245,32 zł, w tym 64 023,96 zł z przeznaczeniem na prowadzenie jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji, zlokalizowanego w Budynku Starostwa Powiatowego w Słupcy, przy ul. Poznańskiej 16, a 4 221,36 zł na prowadzenie edukacji prawnej.

Uchwała Zarządu Powiatu Słupeckiego o wyborze oferty NPP na 2024