Na placu Wolności w Poznaniu, 31 lipca 2019 r., odbyły się Wielkopolskie obchody Święta Policji w Poznaniu. W uroczystościach wziął udział m.in. Komendant KPP Słupca insp. Maciej Kusz, starosta Jacek Bartkowiak oraz funkcjonariusze KPP Słupca, którzy zostali uhonorowani podczas głównej uroczystości.

Wielkopolskie Święto Policji była to radosna uroczystość, podczas której licznie zgromadzeni mieszkańcy Poznania oraz całego województwa, mieli możliwość zobaczenia policyjnych pojazdów, strojów czy sprzętu oraz obejrzenia policyjnej defilady.

Na placu Wolności w Poznaniu, podczas uroczystej zbiórki Złoty Medal za Długoletnią Służbę odebrał asp. szt. Kowalski Marek, natomiast Medal pamiątkowy medal z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej otrzymał asp. szt. Artur Kamiński.

Uhonorowany został także płk Dariusz Płóciennik zastępca dowódcy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego im. płk. pil. Wiktora Pniewskiego.

Wśród powiatów Wielkopolski powiat słupecki był reprezentowany przez pracowników Wydziału Strategii Rozwoju Turystyki Promocji i Spraw Społecznych oraz funkcjonariuszy KPP Słupca. Okolicznościowe stoisko promocyjne przyciągnęło setki mieszkańców, którzy przybyli na policyjne święto. Wraz z powiatową Promocją do Poznania udali się także kierownictwo i pracownicy Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie. Strzałkowskie produkty nabiałowe podbiły, nie po raz pierwszy, podniebienia poznaniaków oraz przybyłych gości, którzy z wielką ochotą kosztowali znakomitych serów i maślanki.

To był bardzo miły dzień.