Na Stadionie Leśnym w Słupcy odbyła się dziś (20.09.) Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Wydarzeniu towarzyszył festiwal sztafet lekkoatletycznych na poziomie rejonowym.

Sportowa inauguracja była okazją do wręczenia wyróżnień dla najaktywniejszych powiatów we współzawodnictwie sportowym szkół w roku 2022/2023.

Wyróżnienie dla powiatu słupeckiego za zajęcie V miejsca w klasyfikacji – z rąk dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Tomasza Wiktora oraz przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Krystyny Kubickiej-Sztul – odebrał Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki.

W inauguracji roku sportowego wziął udział m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł oraz Zdzisław Urbańczyk, prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, który wspólnie z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Słupcy współorganizował dzisiejszą imprezę.