Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” organizowany jest przez Słupecką Organizację Turystyczną. Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące Powiat Słupecki wykonane na terenie powiatu lub parków krajobrazowych: Powidzkiego i Nadwarciańskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i historia. W każdej kategorii można było przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

W Wielkim Konkursie Fotograficznym „Cztery Pory Roku” edycja 2021 wzięło udział 18 uczestników, przedstawiając 62 prace. Jak co roku zdjęcia przesyłały także organizacje szkolne i fotograficzne. Tutaj szczególne podziękowania należą się ich opiekunom. Szczególnie za umiejętność przekonywania młodych wykonawców do prezentowania swoich prac.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Słupeckiego Jacek Bartkowiak. Starostwo Powiatowe w Słupcy było jednocześnie współorganizatorem konkursu i fundatorem części nagród.

Drugim współorganizatorem i fundatorem nagród jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Dodatkowo konkurs wspomogli: Gmina Miejska w Słupcy, Gmina Słupca, Gmina Powidz, Gmina Ostrowite, Gmina Zagórów, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Zakład fotograficzny Foto-Kmieć w Słupcy, Spółka „Konspol Holding” Sp. z o.o., Stowarzyszenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs wspierany jest medialnie przez portal TwojaSlupca.pl.

W pracach jury uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Słupcy: Wydział Oświaty i Promocji reprezentowała Katarzyna Rybicka. Ponadto w jury uczestniczył przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinast i prezes Słupeckiej Organizacji Turystycznej Paweł Szablewski.

W wyniku prac jury wyróżniono 16 prac, w tym przyznając 3 nagrody główne.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10.11.2021 r. o godz. 13:00, w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Szczegółowe informacje o kolejnych wystawach będzie można znaleźć na stronach internetowych Słupeckiej Organizacji Turystycznej oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografowania do udziału w edycji konkursu na rok 2022.

/-/ Paweł Szablewski