Słupecka Organizacja Turystyczna jest organizatorem Wielkiego Konkursu Fotograficznego, który już na dobre wypisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych powiatu słupeckiego.

Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące powiat słupecki wykonane na terenie powiatu lub parków krajobrazowych: Powidzkiego i Nadwarciańskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i historia. W każdej z kategorii zostanie przyznane pierwsze miejsce oraz wyróżnienia. W ramach istniejących kategorii zostaną przyznane dodatkowe nagrody:

– za zdjęcia promujące 100-lecie niepodległości Polski na terenie powiatu lub parków krajobrazowych,

– za zdjęcia dworków i pałaców od Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Przewidziane są cenne nagrody o łącznej wartości ponad 3 000 zł.

15 listopada br. zebrała się komisja konkursowa, która wybrała prace, które zostaną nagrodzone oraz wyróżnione. Finał konkursu, pod patronatem Starosty Słupeckiego, odbędzie się w grudniu w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.