8 września 2019 r. już po raz szósty odbył się rajd rowerowy „Dla ścieżki”. Rajd ten to inicjatywa grupki miejskich radnych – miłośników jednośladów, którzy wraz z mieszkańcami naszego miasta i powiatu zwracają uwagę na potrzebę wybudowania tak bardzo potrzebnej ścieżki rowerowej na odcinku Słupca-Kosewo. Z każdym rokiem grupa miłośników „rajdu dla ścieżki” nie maleje, a dołączają nowi cykliści. W tegorocznej edycji pojechał starosta Jacek Bartkowiak, radny powiatowy Przemysław Dropiński oraz dyr. PZD Michał Klotschke.

Rajd wystartował w samo południe spod hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Słupcy, gdzie uczestników rajdu powitała dyr. MOSiR Beata Nadgrodkiewicz. Cykliści wyruszali w grupach, aby zachowywać bezpieczne odstępy na trasie – tak, aby samochody mogły swobodnie wymijać rowerzystów. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ruch na tym odcinku jest naprawdę spory, szczególnie w sezonie letnim.

Rowerzyści bezpiecznie dotarli na metę w OWŻ HORN w Kosewie, gdzie czekało ognisko i kiełbaski. Najmłodsi uczestnicy rajdy otrzymali medale – byli bardzo dzieli i bez problemu pokonali 13-kilometrowy odcinek. Pogoda też była idealna.

Wyjechało 83 uczestników z pośród 130 osób zapisanych.

O bezpieczeństwo rowerzystów zadbali strażacy z OSP Ostrowite, OSP Słupca oraz OSP Piotrowice, formacja ASG, Policja, Pomoc Medyczna Krzysztof Łęt i karetka z firmy „Kamaro”.

Na mecie starosta Jacek Bartkowiak oraz dyr. PZD Michał Klotschke mówili o planach budowy ścieżki, której koszt wyceniony został na 10 mln złotych. Projektant Andrzej Madaj wykonał dokumentację na cały odcinek ścieżki, która w planach ma być budowana w sześciu odcinkach: I odcinek miejski; II – przez Piotrowice; III – do Giewartowa; i dalej kolejne trzy odcinki do Kosewa. W większości trasy ścieżki ma ona przebiegać poza główną drogą. Potrzebne są „tylko” środki finansowe na jej wykonanie.