Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina było organizatorem spotkania, które miało miejsce w Sali Herbowej Starostostwa Powiatowego w Słupcy (13.11) i dotyczyło realizowanego przez TIO projektu „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym oraz świadkom”. Projekt ten realizowany w latach 2019-2021 współfinansowany jest przez Ministra Sprawiedliwości.

W spotkaniu informacyjnym, które prowadziła Anna Lewandowska – prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich, wziął udział starosta Jacek Bartkowiak, radca prawny powiatu Arkadiusz Grzechowiak oraz pracownicy socjalni, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele placówek oświatowych.

Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich, w ramach realizowanego projektu, zapewnia bezpłatną pomoc  prawną, psychologiczną, mediację, pomoc terapeutyczną i psychiatryczną, po uprzednim umówieniu się. Ponadto osobom uprawnionym – pokrzywdzonym przestępstwem zwracane są koszty  dojazdu środkami komunikacji publicznej do Punktów Pomocy w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Kole, Słupcy i Turku, koszty schronienia, dofinansowania do zakupu żywności, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz wyjazd małoletniego na krótki wypoczynek.

Ze środków Funduszu Sprawiedliwości uruchomiony został

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Słupca, ul. Batorego 1

(w budynku Zakładu Aktywności Zawodowej)