Od 5 lat dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kotuni uczestniczą w zajęciach grupy tanecznej Zespołu Ludowego „Iskierki”. 26 września br. w sali MDK Słupca odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność artystyczną zespołu prowadzonego przez Bożenę Szelewską.

W pierwszej części uroczystości uczniowie przygotowali patriotyczny koncert poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W drugiej części spotkania „Iskierki” dały pokaz swoich tanecznych umiejętności. Pokaz multimedialny ukazał minione 5 lat ich działalności. Dzieci tańczą w strojach, które w użyczenie przekazało Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”.

Zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość przyjął m.in. starosta Mariusz Roga, który dziękował młodym tancerzom, kierownikowi artystycznemu Bożenie Szelewskiej i dyr. szkoły w Kotuni Jolancie Kamińskiej za lata współpracy – „Iskierki” każdego roku prezentują się podczas imprezy o wymierzę ponad powiatowym „Spotkaniach z Folklorem”, występowały także podczas dożynek powiatowych w Słupcy i wielu innych uroczystościach. Starosta przekazał upominki dla dzieci i ich szkolnych opiekunów.

Gratulujemy jubileuszu. Życzymy kolejnych lat pełnych rozwoju artystycznego i sukcesów.