Trwa czas konkursów recytatorskich. 2 marca, w sali MDK w Słupcy odbyła się kolejna odsłona spotkań z poezją, a także i z prozą. Prezentacjom przysłuchiwało się jury, w składzie: Katarzyna Rybicka – recytator, wokalistka, konferansjer, inspektor Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy (przewodnicząca jury), Beata Zimniewicz – nauczyciel i opiekun koła teatralnego w SP1 w Słupcy oraz Anna Czerniak – instruktor ds. teatru MDK Słupca.

W Turnieju Recytatorskim „Słowo za słowo” wystąpiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy Lena Witkowska.

W I eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowali się jedynie uczniowie z LO Słupca: Marta Ziółkowska, Miłosz Rogalski, Aleksandra Szymfeld, Michalina Szustakiewicz, Dominika Wośkowiak, Mateusz Burdziński i Fryderyka Kosmowska. Opiekunem recytatorów jest polonistka Anna Halaba.

Młodzież prezentowała poezję i prozę. Były to niezwykle ciekawe połączenia tekstów, ich interpretacja i wykonanie.

Komisja konkursowa do kolejnego etapu (odbędzie się 17 marca br.) zakwalifikowała wszystkich uczestników. Upominki fundowało Starostwo Powiatowe w Słupcy.

W tym roku to już 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

OKR to najstarsza i najbardziej prestiżowa impreza recytatorska w Polsce, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, organizowany jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej, a rozgrywany w drodze wielostopniowych eliminacji. Miejski Dom Kultury w Słupcy od wielu już lat jest współorganizatorem tego konkursu.