Przebudowywany most w Lądzie n. Wartą zostanie jutro (04.03.) nazwany imieniem o. Maksyma Tarejwo, zakonnika kapucyńskiego, kapelana Powstania Styczniowego straconego w Koninie.

Dziś na przeprawie trwają ostatnie przygotowania do uroczystości związane z próbami świetlnymi. Sam akt nadania odbędzie się bowiem ok. godz. 18:30, a więc już po zmroku. Most zostanie wtedy podświetlony zamontowaną nań iluminacją, która zarówno od spodu konstrukcji, jaki na barierach rozbłyśnie barwami biało-czerwonymi, stosownie do okoliczności i rangi wydarzenia.

Sama natomiast uroczystość, wpisuje się w cykl powiatowych obchodów 160. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. W ramach jutrzejszego wydarzenia poświęcona zostanie również odnowiona figura Matki Boskiej na terenie parku przyklasztornego, na której cokole umieszczona jest tablica pamiątkowa z nazwiskami poległych w potyczce Powstańców Styczniowych. Następnie w klasztorze odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.