Przebudowa mostu w Lądzie n. Wartą idzie pełną parą. Nawet zmienne warunki atmosferyczne nie wstrzymują prac.

Realizacja jednej z największych powiatowych inwestycji przebiega więc zgodnie z harmonogramem, a wykonawca ma czas do końca bieżącego roku na jej ukończenie. Oznacza to, że jeszcze przez jakiś czas będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Obecnie pojazdy korzystają z jednego pasa ruchu, a ten sterowany jest przez sygnalizację świetlną. Pomimo utrudnień, ruch odbywa się płynnie. Za kilka tygodni przeprawa zostanie zamknięta całkowicie na dzień lub dwa, aby można było przeprowadzić prace, których nie da się wykonać przy natężeniu ruchu. Do tego czasu opracowane zostaną nie tylko objazdy, ale i procedury dotyczące zwłaszcza pojazdów służb. Mieszkańcy powiatu zostaną poinformowani o regulacjach z odpowiednim wyprzedzeniem.