Na odcinku drogi powiatowej od granicy miasta do Jaroszyna trwa układanie krawężników oddzielających pas jezdni od chodnika, który zostanie zbudowany wzdłuż przebudowywanego fragmentu drogi.

Zadanie realizowane jest w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 3090P na odcinku Słupca – Zagórów”. Dziś (11.07.) na placu budowy pojawili się: Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki, wicestarosta Czesław Dykszak, członek Zarządu Powiatu Andrzej Bernat i dyrektor PZD Michał Klotschke, aby zapoznać się z postępem robót. Zgodnie z informacją szefa Powiatowego Zarządu Dróg, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się we wrześniu br., choć nie wykluczone, że wykonawca – firma TRANSBRUK Marek Begier SKA z Nekli upora się z zadaniem jeszcze przed końcem wakacji.

Obecnie na drodze występują utrudnienia w ruchu pojazdów, który sterowany jest wahadłowo przy pomocy mobilnej sygnalizacji świetlnej.

Drugim, wizytowanym przez władze powiatu odcinkiem na trasie Słupca – Zagórów był fragment od drogi wojewódzkiej nr 467 do mostu w Lądzie, gdzie przygotowany został pas gruntu pod przyszły chodnik, a niebawem rozpocznie się frezowanie nawierzchni jezdni.

ZMIENIAMY POWIAT SŁUPECKI !!!?