Grupa uczniów Technikum Budowlanego przy CKZiU w Strzałkowie przebywała dzisiaj (14.04.) na placu budowy, drogowej inwestycji powiatu na odcinku Sierakowo-Słomczyce.

W ramach praktycznej nauki zawodu młodzież zapoznawała się ze specyfiką prowadzenia robót drogowych od momentu uzyskania decyzji realizacyjnej poprzez prace przygotowawcze, kolejne etapy powstawania drogi, po organizację pracy i nadzór na projektem.

Przyszli adepci budownictwa pod opieką Katarzyny Świątek – nauczycielki przedmiotów zawodowych, zapoznali się także z pracującymi na przebudowywanym odcinku maszynami drogowymi.

Swoją wiedzą z dziedziny drogownictwa podzielili się eksperci branży budowy dróg: Michał Klotschke – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy oraz Jarosław Biernacik – kierownik budowy.

Młodzieży podczas zajęć towarzyszył dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie – Michał Janiak.