Zespół szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy serdecznie zaprasza na przesłuchania uczniów szkół muzycznych I stopnia, którzy rywalizować będą podczas Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego (26-28 marca 2018).

Szczegółowy program tutaj – http://szeluto.pl/ogolnopolski-konkurs-akordeonowy-2018/

Konkursowi towarzyszyć będą dwa koncerty:

26 marca o godz. 18.30 wystąpi Piotr Motyka (rocznik 2000) – finalista konkursu Młody Muzyk Roku 2018; W 2016r. zaproszony został do współpracy z orkiestrą symfoniczną „Georgische Kammerorchester Ingolstadt” w Niemczech. W kwietniu 2017r. pod batutą Larsa Mlekuscha wykonał koncert d-moll BWV 1052 Jana Sebastiana Bacha, który odbywał się w Szwajcarii podczas „Arosa Kultur Music Festival”.

W Polsce m.in. prezentował się na Zamku Królewskim w Warszawie,  był również zaproszony do wykonania recitalu w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Jako zdobywca nagrody głównej na ogólnopolskim konkursie „Młodych Wykonawców XX i XXI Wieku” (Radziejowice, maj 2016r.), nagrywał swoje wykonania dla Polskiego Radia w studio koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

Od 2015r. pod kierownictwem mgr Tomasza Gieronia muzykuje w trio akordeonowym „Accordions For World”, z którym zdobywa najwyższe nagrody w Polsce i Europie. Od lutego 2017r. trio koncertuje dla fundacji „Pocancerowani”.

27 marca o godz. 19.00 wystąpi Nula Stankiewicz, która wykona piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej. Wokalistce towarzyszyć będzie znakomity skład muzyków: Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon, flet; Paweł Pańta – kontrabas oraz Cezary Konrad – perkusja.

Na stronie ochteatr.com czytamy – Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”. Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat (…) To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących.
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, muzyce … To więcej niż koncert…