W ubiegły piątek (27.08.) w południe symbolicznie zainaugurowano rozpoczęcie największej inwestycji drogowej w powiecie słupeckim. Przedsięwzięcie o nazwie “Budowa nowego odcinka drogi powiatowej nr 3040P pomiędzy m. Powidz a m. Niezgoda oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 3054P na odcinku Niezgoda – Kochowo” realizowane jest przez firmę BUDIMEX. Inwestorem zadania jest Powiat Słupecki. Zwyczajowe wbicie łopaty pod budowę drogi dokonane zostało przez starostów powiatu: Jacka Bartkowiaka i Czesława Dykszaka oraz przedstawicieli wykonawcy: Krzysztof Starkowskiego – dyrektora oddziału BUDIMEX, Łukasza Janowskiego – dyrektora rejonu BUDIMEX i Marcina Zaroskiego – dyrektora kontraktu i kierownika budowy. W symbolicznym akcie wzięli również udział przedstawiciele samorządów gminnych, wojska, Powiatowego Zarządu Dróg, a także reprezentant Wojewody Wielkopolskiego.