„Wyciągajmy wnioski z Konstytucji 3 Maja. Niech ta wolność, o którą wiele razy musieli się upominać nasi przodkowie przynosi nam dumę i radość. Niech ta wolność będzie naszym obowiązkiem, bo tylko razem – możemy stworzyć wspaniałą ojczyznę. Tą dużą o imieniu Polska. I tą małą, naszą powiatową, w której codziennie zasypiamy i budzimy się, wolni, bezpieczni, dzięki wolności, dzięki naszej tożsamości i dzięki tym którym słowo wolność równało się słowu – Polska” – tymi słowami Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki zwrócił się do mieszkańców powiatu podczas dzisiejszej (03.05.) uroczystości upamiętniającej 232. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji.

Starosta wziął osobisty udział w uroczystościach trzeciomajowych wspólnie z mieszkańcami Słupcy, Zagórowa, Lądku i Strzałkowa.

Więcej zdjęć w galerii na profilu Powiatu Słupeckiego na FB.

Tekst i zdjęcia: Biuro Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Słupcy.