W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy (12.12) odbyło się spotkanie starosty słupeckiego Jacka Bartkowiaka z uczniami szkół ponadpodstawowych powiatu słupeckiego, którzy zostali uhonorowani Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Z każdej szkoły może być typowany  jeden uczeń, z zespołu szkół – jeden uczeń z każdego typu szkoły.

STYPENDIA zostaną wręczone podczas uroczystości w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu – 16 grudnia 2019 r., z udziałem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Drodzy Uczniowie!

Gratulujemy Wam talentu, z uznaniem traktujemy Wasz wybór scenariusza na życie, w który wpisane są ciężka praca i wytrwałość. Trzeba dziś coś światu oferować, by zostać zauważonym – przede wszystkim mieć własny kapitał. Drodzy uczniowie – Wy go macie i jesteście na dobrej drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu”. Dzisiaj my chcemy Wam oficjalnie podziękować i pogratulować.

Listy gratulacyjne od Pana Starosty otrzymali:

Miłosz Rogalski Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Słupcy
Patrycja Woźniak Technikum w Zespole Szkól Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy
Adam Wiatrowski Liceum Ogólnokształcące  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie
Jakub Zehner Technikum w Zespole Szkół

Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie

Arkadiusz Szygenda Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego  w Słupcy

Gratulacje i podziękowania składamy na ręce Państwa nauczycieli/ wychowawców, ale także dla rodziców, którzy są również współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

Życzymy, aby praca z  młodzieżą była nieustannym źródłem satysfakcji. Niech znakomite osiągnięcia i godna postawa wychowanków będą nagrodą  i zachętą do dalszej pracy.

Dla uczniów oraz ich opiekunów nagrodą jest wyjazd na przedświąteczny spektakl. Tym razem będzie „Opowieść wigilijna” 18.12. br.  w Teatrze Aleksandra Fredry w Gnieźnie.