Przypomnijmy, iż 24 kwietnia br. odbył się finał Konkursu Powiatowego ph. STOP MOWIE NIENAWIŚCI – konkursu na plakat i spot informacyjno-edukacyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Patronat nad konkursem objął Starosta Słupecki.

Komisja konkursowa, w skład której wszedł także Artur Robak – właściciel firmy reklamowo-graficznej, wyłoniła zwycięzców wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Juror ufundował nagrodę – warsztaty graficzne w swojej pracowni, jak również wydrukował zwycięskie plakaty, które są pokłosiem wspólnej pracy autorek plakatów i grafika.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył plakat Aleksandry Adamczewskiej (SP1 Słupca), natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył plakat autorstwa Martyny Wróblewskiej (ZSE Słupca).

Aby ta ważna i potrzebna akcja miała swój jeszcze szerszy wydźwięk, po wakacjach, w szkołach na terenie powiatu słupeckiego zwycięskie plakaty zawisną i będą promować akcję STOP MOWIE NIENAWIŚCI.