24 kwietnia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbył się finał Konkursu Powiatowego ph. STOP MOWIE NIENAWIŚCI – konkursu na plakat i spot informacyjno-edukacyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Patronat nad konkursem objął Starosta Słupecki.

Komisja konkursowa zebrała się 22 marca i wybrała laureatów konkursów, których prace rywalizowały w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Komisję konkursową stanowili: st. sierż. Joanna Wolińska KPP Słupca, Katarzyna Rybicka – Starostwo Powiatowe w Słupcy, Liwiusz Rosołowski – zajmujący się profesjonalną produkcją filmową, Artur Robak – właściciel firmy reklamowo-graficznej oraz przedstawiciel organizatora – Aneta Gmachowska pedagog szkolny.

Podczas uroczystego spotkania (24.04) , które prowadziła wicedyrektor ZSE w Słupcy Kamila Czerniak, podsumowano konkurs. Koordynator projektu Dorota Adamczewska przypomniała o działaniach szkoły w zakresie realizacji wspomnianego projektu, którego partnerem była także Komenda Powiatowa Policji w Słupcy – podczas spotkania reprezentowana przez zastępcę komendanta mł. insp. Jana Rabieja i kom. Roberta Górnego.

Słowa podsumowania konkursu, gratulacji dla uczniów i kadry pedagogicznej skierował także wicestarosta Czesław Dykszak.

Podczas spotkania wszystkim uczestnikom rozdano pomarańczowe sznurówki. Jest akcja Fundacji Orange przeciwko hejtowi i za lepszym internetem – https://jestnaswiecej.pl/

Wyniki konkursu:

PLAKAT – SZKOŁY PODSTAWOWE

1. Aleksandra Adamczewska SP nr 1 w Słupcy
  2. Natalia Szlachetka Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzałkowie
  3. Hanna Nowaczyk SP 1 w Słupcy
  4. Martyna Rożek SP w Ostrowitem

Wyróżnienie Wiktoria Kawulak  SP w Ostrowitem

PLAKAT – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1. Martyna Wróblewska  ZSE w Słupcy
  2. Kamila Cicha ZSE w Słupcy
  3. Magdalena Kołodziejczak ZSE w Słupcy  3. Karolina Śliwińska ZSE w Słupcy