10 lat temu, 10 sierpnia 2010r. po 83 latach od uroczystego poświecenia figury w 1927r. św. Wawrzyniec szczęśliwie wrócił na kolumnę obejmując ponowny patronat nad miastem. Losy figury były skomplikowane i miały swoją dramaturgię, ale św.Wawrzyniec zawsze był i jest nadal naszym orędownikiem w trudnych sprawach.

I chociaż w tym roku nie wybrzmią nieszpory ku Jego czci i nie odbędzie się wiele wydarzeń Jemu dedykowanych, zawsze warto spojrzeć ku górze … na kolumnie stoi bowiem On nie od parady; pomoże nam oderwać się od tej rzeczywistości, która niestety staje się powoli naszą codziennością.

Bezpiecznie, ale radośnie świętujmy odpust ku Jego czci.

Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza dziś na koncert organowy w słupeckiej farze. Początek godz.20.00.

Przypominamy o zasadach obwiązujących wszystkich uczestników podczas koncertu (bez wyjątku): zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk przed wejściem i zajmowanie miejsc, które wyznaczać będą … foldery z programem koncertu leżące na pulpitach ławek. Prosimy o zachowanie dystansu (min. 1,5 m).

Będzie magicznie, ale niech też będzie bezpiecznie i dla artystów i dla uczestników.

10 sierpnia, godz.20.00. Kamil Lis-organy i Duo Akordeon & Flet Piotr Kopietz i Elżbieta Drozdowska.

Wejście do kościoła od nawy południowej i północnej.