Jak już uprzednio informowały lokalne media, Stowarzyszenie „Michałki” działające przy parafii bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy, otrzyma w użyczenie działkę w Borkach, na której powstanie hospicjum wraz z ośrodkiem rehabilitacyjnym i domem pobytu dla osób starszych.

10 maja na terenie w Borkach (gm. Słupca), gdzie ma powstać hospicjum, spotkały się osoby zainteresowane budowa obiektu, m.in.: ks. Hieronim Szczepaniak, władze gm. Słupca, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawicielka firmy AvrioMedia (podłączenie gazu ziemnego), fachowcy od instalacji sanitarnych i eklektycznych, komendanci straży i policji, sołtys Jan Wolnicki oraz architekt Artur Walerczyk.

Główny pomysłodawca budowy obiektu ks. Hieronim Szczepaniak zachęca do powstania Społecznego Budowy Hospicjum, w skład którego mieliby wejść: starosta, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad i sołtysi.

Na 16 czerwca br. planowane jest poświęcenie placu pod budowę – plenerowa uroczystość ma się rozpocząć o godz. 15.00 w Borkach.

Radości z planowanej inwestycji nie kryje wójt Grażyna Kazuś, która, z lekkim przymrużeniem oka, powiedziała, że gdy już inwestycja ta zostanie zrealizowana, to sołectwo Gółkowo-Borki staną się niezaprzeczalną stolicą gminy Słupca. – Planujemy podłączenie gazu ziemnego, kanalizacji, uzbrojenie trenów pod inwestycje. Pomysł znakomity, żebyśmy tylko mieli na jego realizację środki. Znając jednak zapał do działania ks. Hieronima, wierzę, że musi się nam udać. Od 2005 r. teren ten czekał na zagospodarowanie i doczekał się tak pięknego i bardzo potrzebnego celu. A miejsce też jest wyjątkowe – cisza i spokój, czyste powietrze, w pobliżu wiejskie centrum sportowo-rekreacyjne – powiedziała wójt gm. Słupca.

Ks. Hieronim Szczepaniak dodał, że pomysł utworzenia hospicjum zrodził się ponad trzy lata temu i zbiegł się z utworzeniem Stowarzyszenia „Michałki”, działającym przy parafii pw. bł. M. Kozala w Słupcy. Początkowo hospicjum planowano stworzyć w budynku plebanii, ale nie jest to możliwe. – Lokalizacja w Borkach to miejsce idealne, wręcz wymarzone. 3hektary ciszy i spokoju.

Pomysłodawca budowy zawraca się z apelem do wszystkich, którzy w jakikolwiek mogą włączyć się w to dzieło, o pomoc i zaangażowanie. Ważne jest staranie się o pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Pieniądze na budowę hospicjum cały czas można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Michałki”: BS Słupca 35 8542 0001 0003 3226 2000 0010