Tradycyjnie, na akwenie Jeziora Powidzkiego rozegrane zostaną Regaty „Na Powitanie Wakacji” o puchar Starosty Słupeckiego z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Tegoroczna, osiemnasta już edycja odbędzie się 23-24 czerwca. Organizatorami tej prestiżowej już imprezy są: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Stowarzyszenie „Z wiatrem i pod wiatr”, Ośrodek Żeglarski HORN w Kosewie oraz stali partnerzy biznesowi.

Zaproszenie starosty Mariusz Rogi przyjęli: Jacek Smuszkiewicz, Piotr Woźniak i Jerzy Górczyński. Omówiono wszelkie kwestie organizacyjno-logistyczne związane z przygotowaniem regat i całego zaplecza technicznego. Przygotowywany jest też program imprezy, wszak to Osiemnastka Regat i Piętnastka dla organizacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych na Jeziorze Powidzkim.

Jak zapowiedział Jacek Smuszkiewicz komandor regat, rywalizacja zostanie rozegrana w stałych już klasach: T1, T2, T3, Omega Standard, Omega Klasyczna, Sigma 600 Active, Jachty Otwartopokładowe do 6 m długości, Trias, Open.

Przypomnijmy, także że Regaty „Na Powitanie Wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego w ramach PPJK dwukrotnie były nagradzane „blachą” przyznawaną przez magazyn „Żagle” za Regaty Roku – Kosewo 2014 i Kosewo 2016.

Organizatorzy liczą, że będzie sprzyjała słoneczna pogoda, wiatr i do Kosewa przybędzie wiele załóg żeglarskich, aby można było kolejny raz zawalczyć o „blachę”.

Do zobaczenia na HORN-ie w Kosewie 23-24 czerwca 2018 r.