Maj to szczególny miesiąc dla zawodów pielęgniarki i położnej. Jak co roku w miesiącu tym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej. Jednak tegoroczna uroczystość zdecydowanie odbiegała do przyjętych standardów. Przede wszystkim była to uroczystość kameralna, na świeżym powietrzu i w maseczkach, z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Święto Pielęgniarek i Położnych przygotowała dyrekcja słupeckiego szpitala, a zaproszenie przyjął starosta Jacek Bartkowiak, który na co dzień wspiera działania powiatowej lecznicy.

Starosta przekazał najlepsze życzenia, słowa podziękowań i wdzięczności wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia otaczają pacjentów profesjonalną opieką medyczną. Szczególne podziękowania odebrały trzy pielęgniarki: Dorota Pająkowska, Joanna Szczepankiewicz i Wiesława Witkowska.

Bukiet róż otrzymała także przełożona pielęgniarek Maria Grzelak, która po chorobie wraca do zdrowia i niebawem także już do pracy.

Dyrekcja szpitala – p.o. dyr. szpitala Rafał Spachacz wraz z zastępcą dyr. lek. Janem Woźniakiem obdarowali pielęgniarki oddziałowe bukietami majowych konwalii, a także zadbali o słodkości dla wszystkich pielęgniarek i położnych – były to wspaniałe torty z pielęgniarskimi czepkami.

Do najlepszych życzeń przyłączył się również ks. Hieronim Szczepaniak, który zaprosił do wspólnej modlitwy;  dziś, 12 maja, o godz. 20.00 w kościele pw. bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych i całego personelu medycznego słupeckiego szpitala.

Drogie Pielęgniarki i Położne; Każdego dnia dostrzegamy Wasze zaangażowanie w pracę, życzymy satysfakcji zawodowej z misji, jaką wypełniacie na co dzień. Życzymy Wam, abyście mogły realizować swoje marzenia i cele życiowe bez konieczności dokonywania trudnych wyborów. Życzymy zdrowia i pogody ducha na co dzień.