25 października 2019 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce oraz 65-lecia powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Spotkanie było okazją do przypomnienia historii polskich służb sanitarno-epidemiologicznych oraz działalności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy.

W uroczystości uczestniczyli między innymi Doradca Wojewody Wielkopolskiego Mariola Rakiewicz, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Andrzej Trybusz, władze powiatu słupeckiego i Miasta Słupcy: starosta Jacek Bartkowiak, burmistrz Michał Pyrzyk, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gałan, Powiatowy Lekarz Weterynarii Józef Ziemniarski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Rafał Chmiel, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Słupcy Jan Rabiej, przedstawiciel Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy – przełożona pielęgniarek Maria Grzelak, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka, władze samorządowe powiatu słupeckiego, a także pracownicy oraz emeryci Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy.

Rolę Służb Sanitarnych w Polsce podkreślił w swoim wystąpieniu Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Andrzej Trybusz. Podziękowania na ręce swoich przełożonych oraz koleżanek i kolegów z innych inspekcji, służb mundurowych, podmiotów leczniczych oraz samorządów terytorialnych, przy współudziale których na co dzień słupecka inspekcja sanitarna realizuje zadania w zakresie zdrowia publicznego, skierował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy Zygmunt Jasiński„Bez Was nasz dzisiejszy sukces nie byłby możliwy. Serdecznie Wam Wszystkim dziękuję”.

Obchody jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce były okazją do wręczenia oznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczali starosta Jacek Bartkowiak oraz Doradca Wojewody Wielkopolskiego Mariola Rakiewicz.

Postanowieniem Prezydenta RP – medalem złotym za długoletnią służbę zostały odznaczone:

• Jadwiga Kierzek – stanowisko pracy do spraw Higieny Żywności i Żywienia,
  • Wiesława Pliszka – Główna Księgowa,
  • Urszula Woźniak – stanowisko pracy do Spraw Higieny Komunalnej.

Postanowieniem Prezydenta RP – medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczone zostały:

• Beata Szeląg – kierownik Oddziału Nadzoru,
  • Katarzyna Zawadzka – stanowisko pracy ds. Higieny Żywności i Żywienia,

Beata Szeląg, została wyróżniona również odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” nadaną przez Ministra Zdrowia. Podziękowania złożono również pozostałym pracownikom stacji oraz tym, którzy przeszli na emeryturę.
Jubileusz umilił występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy.