Trwa doposażanie SP ZOZ w Słupcy w najpotrzebniejszy medyczny sprzęt. Samorządy lokalne przekazują środki finansowe na konkretne zakupy. 16 grudnia 2020 r. miało miejsce symboliczne przekazanie urządzenia, tzw. sztucznej nerki.

Podczas krótkiego plenerowego spotkania burmistrz Michał Pyrzyk wraz z wiceburmistrzem Jackiem Szczapem i przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Szymkowiakiem, na ręce starosty Jacka Bartkowiaka oraz zastępcy dyrektora SP ZOZ w Słupcy, anestezjologa Jana Woźniaka – dokonał symbolicznego przekazania urządzania służącego do dializy nerek.

Słowa podziękowania pod adresem miejskiego samorządu przekazał dr Jan WoźniakSerdecznie dziękujemy za pieniądze przekazane na „sztuczną nerkę”. Dotychczas nasz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii posiadał jedno takie urządzenie, ale to zawsze powodował, że gdy jeden pacjent trafiał na tę „sztuczna nerkę”, to gdy zjawiła się drugi, to zamiast go od razu leczyć, trzeba organizować inne miejsce i przewozić. Teraz mamy już dwa takie urządzenia i jest to dla nas, jako dla oddziału, bardzo optymalna sytuacja. To urządzenie jest niezwykle ważne. Po respiratorach jest to drugie tego typu urządzenie, które wspiera konkretny narząd. (…) Pomoc od samorządu miejskiego jest dla nas niezwykle cenna, bardzo się cieszymy i bardzo dziękujemy.

Burmistrz Michał Pyrzyk dodał, że jest szczęśliwy, iż samorząd Miasta Słupcy mógł kolejną „cegiełkę” do wyposażenia szpitala dołożyć – jest to kwota 100 tys. zł. Urządzenie kosztowało 75 tys. zł, a środki które pozostały zostaną wykorzystane na zakup potrzebnego dodatkowego osprzętu do „sztucznej nerki”.

Starosta Jacek Bartkowiak wyraził podziękowania, iż Miasto Słupca zechciało wesprzeć szpital, zaznaczając, że potrzeby są przecież ogromne i każda pomoc jest nieoceniona. Starosta dodał, że nowa część szpitala zostanie niebawem oddana do użytku, a przekazany sprzęt jest kolejnym elementem w układance doposażania SP ZOZ w  Słupcy. Sprzęt dostarczyła firma Fresenius Medical Care.