1 sierpnia rozpoczęły się prace budowane przy przebudowie ul. Sikorskiego w Słupcy. Zakończenie prac, zgodnie z umową, zaplanowane jest na 15 listopada br. I jak zapowiada wykonawca wszystko idzie zgodnie z planem. Teraz potrzebna jest tylko dobra pogoda, tzn. brak silnych opadów deszczu i minusowych temperatur, a już za niespełna miesiąc mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli cieszyć się z nowej ulicy.

Postępy prac przy rozbudowie ul. Sikorskiego w Słupcy oceniał starosta Jacek Bartkowiak i wicestarosta Czesław Dykszak wraz z Jarosławem Biernacikiem – kierownikiem budowy, pracownikiem działu technicznego PZD Hanną Rzeszotarską i Dariuszem Dropińskim właścicielem firmy budowlanej z Zagórowa, która m.in. zapewnia zabezpieczenie placu budowy.

Jak poinformował kierownik budowy Jarosław Biernacik, zaawansowanie prac budowanych przy rozbudowie ul. Sikorskiego jest zrealizowane na poziomie 90%. Dodał, że po remoncie ul. Sikorskiego zyska około 50 dodatkowych miejsc parkingowych. Więcej miejsc do parkowania będzie przy Przychodni Lekarza Rodzinnego. – Teraz pozostaje nam wykonanie parkingu przy przychodni i małe wypełnienia przy chodnikach. Rozpoczęliśmy dziś budowę ronda. Na poniedziałek (28.10) planujemy mieć wykonane 2/3 wypełnienia ronda granitem. Również w poniedziałek rozpocznie się montaż oznakowania pionowego. Na bieżąco jest montowane oświetlenie, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż opraw oświetleniowych. W przyszły czwartek (31.10) zmieniamy organizację ruchu i przechodzimy na drugą stronę ul. Kopernika. I także od przyszłego czwartku ruszamy z robotami bitumicznymi. – powiedział kierownik budowy Jarosław Biernacik.