Kolekcja pięćdziesięciu obrazów autorstwa słupczanina Józefa Ostrowskiego, nauczyciela, fotografa i malarza z zamiłowania została przekazana przez rodzinę nieżyjącego już artysty Liceum Ogólnokształcącemu w Słupcy. Akt darowizny podpisali syn malarza Zbigniew Ostrowski oraz dyrektor LO Tadeusz Raczkowski.

Józef Ostrowski (1916 – 2007) był absolwentem Publicznej Szkoły Powszechnej im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz tutejszego Seminarium Nauczycielskiego. Przez 40 lat prowadził w Słupcy zakład fotograficzny, w wolnych chwilach pasjami malował. Pozostały po nim obrazy, na których uwieczniał krajobrazy, martwą naturę, sceny batalistyczne, a także architekturę miasta, w którym żył. Artystyczną spuściznę autor skrzętnie gromadził i przechowywał, a po jego śmierci czyniła to rodzina. W miniony piątek (15.10.), aktem darowizny, kolekcja dzieł lokalnego malarza została przekazana słupeckiemu Liceum Ogólnokształcącemu przez syna Zbigniewa. W uroczystości wzięli również udział wnukowie Józefa Ostrowskiego. Obrazy eksponowane są w budynku LO na trzecim piętrze.

Uroczystość przekazania kolekcji połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uhonorowano nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego oraz pracowników administracji i obsługi. Akademię zwieńczył montaż artystyczny uczniów liceum pod kierownictwem polonistki Anny Halaby.

Starostę Powiatu jako przedstawiciela organu prowadzącego reprezentowała Anita Kubicka, kierownik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Nagrody za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze:

1. Anna Halaba,
  2. Marzena Wojtkowiak
  3. Jolanta Biadasz
  4. Anna Zielińska
  5. Władysław Radliński

Nagrody za ofiarną pracę dla pracowników administracji i obsługi:

1. Alina Neumann
  2. Waldemar Stefański