W sobotę 25 czerwca Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Słupcę. W sali herbowej słupeckiego starostwa spotkał się z samorządowcami z gmin i powiatów subregionu konińskiego i sąsiednich. Podczas godzinnego spotkania trwała dyskusja dotycząca problemów, z jakimi samorządy zmagają się w ostatnich miesiącach.

Szefowi rządu Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli minister Zbigniew Hoffmann, wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, poseł Witold Czarnecki. Gospodarzem spotkania był starosta powiatu słupeckiego Jacek Bartkowiak. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu samorządowców – radnych, wójtów, burmistrzów, którzy mogli zadać pytania premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w dowolnych tematach. Poruszone były kwestie cyberbezpieczeństwa, zrównoważonej transformacji terenów pokopalnianych subregionu konińskiego, czy problemów związanych z inflacją, zwiększonymi kosztami prowadzonych inwestycji i wysokimi cenami opału.