Mariusz Głombicki z Borówca w gm. Ostrowite – posiada wyższe wykształcenie rolnicze. Ukończył Akademię Rolniczą w Bydgoszczy. Jest właścicielem gospodarstwa rolnego o pow. 140 ha, w którym produkcja roślinna obejmuje – rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, pszenicę, lucernę, trawy, jęczmień. Produkty te stanowią bazę paszowa dla  własnej hodowli trzody, bydła mlecznego i opasowego. Gospodarstwo produkuje rocznie ok. 90 sztuk opasów, 400 sztuk tuczników, a produkcja mleka to 400 tys. litrów

Gospodarstwo Mariusza Głombickiego jest wyposażone w najnowszy park maszynowy do zbioru, przetwarzania i zadawania pasz zwierzętom takie jak: ciągniki, wozy paszowe, prasy zwijające, przyczepy, kombajny, wszelkiego typu agregaty uprawowe itd.  Gospodarstwo  jest wzorowo prowadzonym i wyposażonym gospodarstwem na terenie Gminy Ostrowite. Pan Mariusz chętnie służy radą i pomocą innym rolnikom jest młodym rolnikiem cieszącym się niewzruszoną opinią prawdziwego lidera wiejskiego. Jest zawsze gotowy do pracy społecznej i charytatywnej. Zagroda Mariusza Głombickiego stanowi wzór dla innych rolników  w zakresie dbałości o czystość i estetykę.

Pan Mariusz jest laureatem wielu konkursów:

• I miejsce w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (zasięg oddziaływania KRUS-powiat słupecki, koniński, turecki, kolski)
  • II miejsce w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne etap Województwa Wielkopolskiego
  • I miejsce w konkursie Innowacyjny Młody Rolnik 2012 r.
  • Słupecki Rolnik Roku 2011

Na zdjęciu z synami: Mateuszem i Krzysztofem

Gabriela Kamińska z Pospólna w gm. Strzałkowo wraz z mężem Janem prowadzi gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni ok. 90 ha, specjalizujące się głównie w hodowli trzody chlewnej oraz uprawie zbóż i roślin okopowych m.in.: rzepaku, buraków cukrowych i cebuli.

Pani Gabrysia ma czterech dorosłych synów i pięć wnuczek.

Poza obowiązkami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa znajduje czas na swoje hobby oraz pracę społeczną, bierze aktywny udział w działalności Stowarzyszenia Kobiet „Razem” w Kornatach. Na pierwszym miejscu stawia rodzinę organizując zjazdy i spotkania rodzinne. Jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, towarzyską i zawsze uśmiechniętą.

Do zobaczenia w Ostrowitem 2 września 2018 r.