Już od 15 lat mieszkańcy Wielkopolski mogą korzystać z oferty międzynarodowego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES (EURopean Employment Services – Europejskie Służby Zatrudnienia). Przystępując do Unii Europejskiej, Polska dołączyła do utworzonej w 1994 r. przez Komisję Europejską struktury, która łączy osoby poszukujące pracy z pracodawcami, zarówno z państw członkowskich, jaki i państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Obchody jubileuszu 25 lat całej sieci EURES stały się okazją do posumowania 15 lat działalności EURES na terenie województwa wielkopolskiego. 21 listopada, w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu odbyła się Konferencja „25-lecie EURES w UE / 15-lecie EURES w PL”, w której wziął udział dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy Mirosław Chudziński.

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy został wyróżniony za szczególną aktywność i podejmowane działania w ramach sieci EURES w Wielkopolsce w latach 2004-2019.

Natomiast 25 listopada br., podczas uroczystego spotkania w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, dyr. PUP w Słupcy Mirosław Chudziński odebrał wyróżnienie dla kierowanego przez siebie urzędu, za realizację Wojewódzkiego Programu Współpracy Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej na rzecz Osób Długotrwale Bezrobotnych RAZEM SKUTECZNIEJ BIS.

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy znalazł się wśród siedmiu wyróżnionych za efektywną, pełną zaangażowania pracę, przekładającą się na wysokie wyniki efektywności i jakości współpracy z OPS oraz za osiągnięcia w aktywizacji zawodowej bezrobotnych, będących uczestnikami Programu.

Bezpieczne wjazdy do pracy za granicę, szczegóły TUTAJ