Starostwo Powiatowe w Słupcy zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Mojżeszewiczem.

W programie prezentacja twórczości Autora, szczególnie książki „Bosa”, której akcja osadzona jest w naszej okolicy.

Spotkanie odbędzie się 14 lutego 2019 r. o godz. 17.00

w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy – WSTĘP WOLNY,

w ramach rozpoczynającego się cyklu „Powiatowy Salon Literacki”.

Kilka słów o autorze:

Jerzy Mojżeszewicz jest słupczaninem mieszkającym we Wrześni. Ukończył Szkołę Podstawową Nr 1 w Słupcy (1987; kl. 8a, wych. Grzegorz Ławniczak) a następnie Liceum Ogólnokształcące w Słupcy (1991; kl. 4c, wych. Krystyna Lechert). Dalsza droga edukacyjna to: filologia rosyjska w Zielonej Górze – 1996; filologia polska w Opolu – 2000, jak mówi –jeszcze kilka nieistotnych podyplomówek…
Przez 19 lat pracował w szkołach różnego stopnia jako nauczyciel języka polskiego, 5 lat pracy w GWSHM Milenium w Gnieźnie, reszta życia zawodowego, to wychowawca w MOW i domu dziecka.
Twórczość: książka „Bosa” wydana w 2013 r. oraz tomik wierszy „Hipoteka” wydany także w 2013 r. Na wydanie czeka kolejny tomik wierszy „Listopad” i cztery ukończone powieści. Piąta powieść w drodze i jeszcze zbiorek dziesięciu opowiadań.
Jerzy Mojżeszewicz jest pasjonatem sportowym: biega, wspina się w górach, ale przede wszystkim jeździ na rowerze, jak sam mówi – to kolarstwo pozytywnie go nakręca.