18 października w sali MDK Słupca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Organizatorami konkursu są: Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Słupcy. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem starosty słupeckiego Mariusza Rogi oraz burmistrza Miasta Słupcy Michała Pyrzyka. Konkurs każdego roku odbywa się w okolicach Święta Niepodległości i jest doskonałym  wzbogaceniem oferty imprez kulturalnych i oświatowo – historycznych, związanych z obchodami 11 listopada.

W tegorocznej edycji konkursu zaprezentowało się czworo recytatorów oraz siedem wokalistek (w tym jeden duet). Konkursowe prezentacje oceniało jury w składzie: przewodnicząca Anna Czerniak – instruktor ds. teatru MDK Słupca, Kataryna Rybicka – wokalistka, była prezes Miejskiego Chóru Kanon oraz Piotr Górny – instruktor MDK Słupca.

Decyzją Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju tegorocznym gospodarzem finału wojewódzkiego ponownie będzie Słupca. Jurorzy przyznali po dwie nominacje do konkursu wojewódzkiego oraz jedną „dziką kartę”. Konkurs wojewódzki odbędzie się 25 października 2018 roku w Słupcy.

W kategorii poezja nominacje otrzymały: Marta Ziółkowska oraz Julia Kwaśny – SP 3 Słupca (kl. III oddział gimnazjalny). W konkursie zaprezentowali się ponadto: Wiktoria Janus i Miłosz Rogalski – LO Słupca.

W kategorii pieśń nominacje otrzymały: Paulina Ławniczak – LO Słupca, Kamila Sokołowska – ZSE Słupca oraz Roksana Chojnacka (dzika karta) – Szkoła Muzyczna Yamaha Słupca. Ponadto w konkursie wystąpiły: Weronika Sęk – ZSE Słupca, duet: Amelia Kłaniecka i Martyna Fajkowska – SP 3 Słupca (kl. III oddział gimnazjalny) oraz Aleksandra Malewicz – Szkoła Muzyczna Yamaha Słupca.

Nagrody dla nominowanych ufundował burmistrz i starosta. Podczas ceremonii nagradzania obecny był wicestarosta Szymon Grzywiński oraz prezes LOK Słupca Mieczysław Górny.

Gratulujemy laureatom i życzymy powadzenia w konkursie wojewódzkim.