18 listopada w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas VI-VIII oraz uczniowie klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu słupeckiego. Głównym organizatorem konkursu, od lat, jest Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Słupcy. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk oraz Starosta Powiatu Słupeckiego Jacek Bartkowiak.

Od tego roku, o czym poinformował burmistrz Michał Pyrzyk, Konkurs będzie nosił imię Tomasza Garsztki – nieżyjącego zastępy burmistrza miasta Słupcy w latach 2006-2018. Śp. Tomasz Garsztka był nauczycielem, historykiem, inicjatorem i pomysłodawcą wydarzeń o charakterze historycznym.

W konkursie wzięło udział 9 recytatorów ze szkół podstawowych oraz 7 ze szkół ponadpodstawowych. Zaprezentowali się także wokaliści: ze szkół podstawowych 3 solistki oraz zespół wokalno-instrumentalny. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych wystąpiło 5 solistek oraz żeński duet.

Komisję konkursową stanowili: Katarzyna Rybicka – przewodnicząca, Anna Czerniak i Przemysław Stadnik. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących uczestników:

Recytatorzy – szkoły podstawowe: I m. Tymoteusz Krajewski – SP Koszuty, II m. ex aequo Paweł Trybuś – SP Zagórów, II m. Artur Reks – SP Kowalewo Opactwo, II m. Franciszek Parus – SP Zagórów.

Ponadto w konkursie wystąpili: Piotr Ratajczyk – SP Kowalewo Opactwo, Zuzanna Orchowska – SP Lądek, Julia Gorzelańczyk – SP Zagórów /wyróżnienie/, Sylwia Pawela – SP Lądek, Kinga Graczyk – SP Koszuty.

Recytatorzy szkół ponadpodstawowych: I m. Marta Ziółkowska – LO Słupca, II m. Mateusz Budziński – LO Słupca, III m. Przemysław Kostyszyn – ZSZ Słupca.

Ponadto w konkursie wystąpili: Kinga Kolska – CKZiU Strzałkowo, Julia Szewczyk – ZSOiZ Zagórów /wyróżnienie/, Julia Szkudlarek – ZSZ Słupca, Miłosz Cybulski – Koło Teatralne MDK Słupca, LO Słupca /wyróżnienie/.

Pieśń Patriotyczna – szkoły podstawowe: I m. zespół wokalno-instrumentalny z SP Lądek, II m. Natasza Grześkiewicz – SP Lądek.

Ponadto w konkursie wystąpili: Katarzyna Kierkowska – SP Kowalewo Opactwo, Michalina Kwitowska – SP 1 Słupca, Zofia Walczak – SP Kowalewo Opactwo.

Pieśń Patriotyczna – szkoły ponadpodstawowe: I m. Aniela Sokołowska – ZSE Słupca, Amelia Chęcińska – CKZiU Strzałkowo, III m. ex aequo duet: Angelika Pilarska i Beata Kaczmarek – LO Słupca oraz III m. Amelia Imbiorowicz – LO Słupca.

Ponadto w konkursie wystąpiły: Julia Jasińska – ZSOiZ Zagórów oraz Gabriela Jałoszyńska – ZSZ Słupca.

Upominki dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Urząd Miasta w Słupcy. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkurs prowadzili uczniowie LO Słupca – Daria Żak i Maciej Sobutka.