Pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy po raz 19 zorganizował Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV i AIDS we współpracy ze Starostwem Powiatowym.

Olimpiada odbyła się 27 listopada br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego, a jej celem było sprawdzenie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń, promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Do Olimpiady przystąpiło 23 uczniów z 7 szkół podstawowych (Drążna, Trąbczyn, Zagórów, SP 3 Słupca, Lądek, Orchowo, Strzałkowo) i z 5 szkół ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych (LO Słupca, ZSE Słupca, ZSZ Słupca, CKZiU Strzałkowo, ZSOiZ Zagórów), którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne, w których uczestniczyło 256 osób.

Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu składającego się z 26 pytań zamkniętych i 12 pytań otwartych, za które można było uzyskać maksymalnie 65 pkt.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia br. podczas obchodów Światowego Dnia AIDS w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy.