4.12.2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie odbyło się spotkanie Zarządu powiatu słupeckiego oraz wójta i zastępcy wójta Gminy Strzałkowo, przewodniczących rad obu samorządów – Piotra Gałana oraz Tomasza Gałana, radnych powiatu słupeckiego, skarbnika powiatu, kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, dyrektora oraz wicedyrektora szkoły, podczas którego dyskutowano o przyszłości Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie – placówki oświatowej, dla której organem prowadzącym jest i nadal pozostanie powiat słupecki.

W trakcie spotkania przypomniano argumenty związane z przekształceniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Strzałkowie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.

CKZiU w Strzałkowie kształci obecnie młodzież w technikum oraz osoby dorosłe na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, które cieszą się popularnością wśród mieszkańców Powiatu Słupeckiego oraz osób spoza jego granic. Organizowane są między innymi takie kursy kwalifikacyjne jak: rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych, wykonywanie robót murarskich i tynkarskich, organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej, prowadzenie produkcji rolniczej, wykonywanie kompozycji florystycznych, sporządzanie potraw i napojów.

Trzeba podkreślić, iż od momentu przekształcenia placówki, czyli od 1 września 2015 z tej formy kształcenia skorzystało ok. 1600 osób.

Zarówno wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński jak i starosta słupecki Jacek Bartkowiak wyrazili chęć współpracy w zakresie otwierania nowych, atrakcyjnych kierunków kształcenia dla młodzieży, otwierania klas patronackich z uwzględnieniem potrzeb i wykorzystaniem atrybutów lokalnego rynku.

Już wkrótce zostanie zaproponowana oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021.