Kilka osób poszkodowanych, zniszczenia, rozbite samochody… to bilans wypadku, który kilka dni temu miał miejsce na skrzyżowaniu dróg powiatowej i gminnej w Woli Koszuckiej w gminie Lądek.

Mimo prawidłowego oznakowania aktywnymi znakami STOP, które zainstalowano podczas niedawnego remontu, nie wszyscy kierowcy zachowują w tym miejscu ostrożność.

Starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Michał Klotschke udali się dziś (13.09) na miejsce zdarzenia, by sprawdzić możliwości zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Kilka koncepcji zrodziło się podczas oględzin i po analizie zostaną wdrożone w życie.
Droga powiatowa biegnąca przez Wolę Koszucką w kierunku Lądku jest na liście oczekujących na remont.

Powiat Słupecki podejmie działania by pozyskać środki zewnętrzne na ten cel.