8 mln złotych czyli 98% dofinansowania otrzyma Powiat Słupecki z Programu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD dla terenów popegeerowskich na remont drogi powiatowej Giewartów – Siernicze Małe.

Wyniki VI edycji programu dla Wielkopolski ogłosił dzisiaj (16.09.) na konferencji prasowej w słupeckim starostwie Zbigniew Hoffmann – Minister i Poseł z Wielkopolski wspólnie z Aneta Niestrawska – I Wicewojewoda Wielkopolski , Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki i Anitą Szykowną, szefową słupeckiej placówki KRUS.

Jak powiedział minister Hoffmann, kwota dofinansowania dla powiatu słupeckiego jest najwyższą spośród wszystkich wielkopolskich samorządów, a łączna kwota dofinansowań zadań inwestycyjnych w powiecie słupeckim wliczając gminy, przekracza 20 mln zł. Plasuje to nasz region na piątym miejscu w kraju.

Zbigniew Hoffmann podkreślił zaangażowanie starosty w pozyskiwanie środków zewnętrznych, co przekłada się na dynamiczny rozwój powiatu i stawia go w czołówce wielkopolskich samorządów pod względem prowadzonych inwestycji.