Wspólnie z Michałem Klotschke starosta Jacek Bartkowiak odbył dziś (06.06.) wizję w terenie, gdzie zapoznał się z postępem robót na drodze powiatowej prowadzącej ze Słupcy do Zagórowa. Odcinek, który obecnie jest rozbudowywany to Wierzbno – Jaroszyn.

Od pewnego czasu prace koncentrują się na poszerzaniu pasa ruchu, co powoduje, że przy drodze pojawiły się głębokie wykopy. Jadąc w kierunku Zagórowa należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza po zmierzchu.

Po zakończeniu inwestycji jezdnia będzie o 1 metr szersza, (z obecnych 5 m do 6 m), wzdłuż drogi przebiegała będzie ścieżka pieszo – rowerowa o szerokości 2,5 metra.

Z kolei na drodze powiatowej z Sierakowa do Słomczyc trwa układanie ostatniej warstwy masy bitumicznej, droga jest tymczasowo nieprzejezdna, należy kierować się na objazdy. Podczas wizji, stan prac przedstawił kierownik budowy Jarosław Biernacik.

Tekst i zdjęcia: Biuro Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Słupcy.