Mamy w powiecie kilka odcinków dróg, które w ostatnim czasie poddane zostały przebudowie przez co stały się bezpieczniejsze dla kierowców, a codzienny przejazd jest nieporównanie bardziej komfortowy.

Dzisiaj (27.12.), w poświąteczny poranek dwa takie fragmenty dróg odwiedzili starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Michał Klotschke.

Jednym z wizytowanych odcinków była trasa z Kosewa do Lipnicy, która od zawsze była drogą gruntową naznaczoną nierównościami wypełniającymi się wodą po opadach deszczu. Na przestrzeni lat próbowano za pomocą półśrodków uczynić ją zdatną do jako takiego użytku poprzez zasypywanie i równanie kruszywem. Na jakiś czas wystarczało, a potem było jak zwykle. Od kilku miesięcy odcinek ma twardą, bitumiczną nawierzchnię i służył będzie przez długie lata mieszkańcom Lipnicy, a także turystom czy grzybiarzom.

Kolejnym odwiedzonym dziś przez starostów odcinkiem była droga z Piotrowic do Słomczyc. Niezbyt długi, bo nieco ponad 1,5 kilometrowy fragment był bodaj najczęściej zgłaszanym i krytykowanym odcinkiem drogi powiatowej. Nie bez podstaw. Stan nawierzchni był zrujnowany niemal doszczętnie. Dzisiaj to nowy i nowoczesny fragment drogi powiatowej na razie kończący się w Słomczycach, który już w przyszłym roku ma być doprowadzony do Sierakowa. Obecnie trwa analiza ofert przetargowych i zapewne w styczniu wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji.

Jak widać, Zarząd Powiatu przywiązuje ogromną wagę do poprawy infrastruktury drogowej i stopniowo realizuje postawione sobie cele. Przyszły rok również przyniesie kolejne kilometry nowoczesnych, bezpiecznych dróg.

ZMIENIAMY Powiat Słupecki ???