1 czerwca 2020 r., w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, odbyło się spotkanie dot. udzielania wsparcia przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej, z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleną Maląg, w którym wziął udział, m.in. starosta Jacek Bartkowiak.

Starosta słupecki, w obecności minister Marleny Maląg i wojewody Łukasza Mikołajczyka, a także parlamentarzystów, złożył podziękowania dyrekcji i pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy za świetny wynik w realizacji wniosków przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Podsumowanie Urzędu Wojewódzkiego:
– Dwa miesiące działań w ramach tarczy Antykryzysowej to 14,7 mld zł wsparcia przekazanego przedsiębiorcom. Od początku było jasne, że firmy muszą otrzymać narzędzia do walki o przetrwanie w dobie epidemii, po to, by chronić swój dorobek i miejsca pracy. Rząd przygotował proste narzędzia, dzięki którym wnioskowanie o różne instrumenty z Tarczy Antykryzysowej są jasne i przejrzyste. Mowa tutaj m.in. o umarzalnych pożyczkach dla mikroprzedsiębiorców – mówiła minister podczas konferencji.

– O tym jak z punktu widzenia administracji szczebla powiatowego w kontekście dystrybuowania środków z tarczy mówili: Lidia Czechak, starosta powiatu jarocińskiego oraz Jacek Bartkowiak, starosta powiatu słupeckiego.
– Kolejnym punktem działań w ramach Tarczy Antykryzysowej będzie podpisanie umów na dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus.