Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołącza do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie. Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać TUTAJ

Głosy poparcia mogą oddawać wszyscy mieszkańcy danej gminy – w tym również osoby niepełnoletnie.

Aktualnie trwają prace nad utworzeniem interaktywnej mapy, za pomocą której mieszkańcy będą mogli na bieżąco sprawdzić liczbę głosów poparcia oddanych na dana gminę. Do tego czasu możliwość sprawdzenia liczby głosów poparcia w danej gminie można uzyskać poprzez wysłanie wiadomości mailowej – zapytania z nazwą gminy na skrzynkę mailową: bialo-czerwona@mc.gov.pl

W trzech gminach, które na dzień 11 listopada 2020 r. na godz. 23.59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.