1 stycznia 2022 roku o godz. 1.12 przyszła na świat Kornelia Sroczyńska, córka Honoraty i Damiana – mieszkańców Ksawerowa w gm. Pyzdry /powiat wrzesiński/. Kornelka to pierwsze dziecko urodzone w powiecie słupeckim w nowym roku.

Z uwagi na sytuację pandemiczną starosta Jacek Bartkowiak przekazał upominek dla maleństwa i kwiaty dla mamy na ręce dyrektora SP ZOZ w Słupcy Macieja Sobkowskiego.

Kornelia urodziła się zdrowa o wadze 2700 g i 54 cm długości. Mama i dziecko czują się dobrze.

„Dla całej Waszej rodziny serdeczne gratulacje z okazji pojawienia się na świecie nowej istoty. Życzę, abyście w nowym składzie stanowili zawsze szczęśliwą i zgodną rodzinę. Niech Kornelia rozwija się w zdrowiu! Niech przynosi Wam radość! Niech życie będzie dla Maleństwa łaskawe i opatrzność mu sprzyja!” – napisał w liście gratulacyjnym starosta Jacek Bartkowiak.

Raz jeszcze ogromne gratulacje dla Pierwszego Dziecka urodzonego w powiecie słupeckim w roku 2022!