Milenka i Zosia to pierwsze dziewczynki, które przyszły w tym roku na świat w słupeckim szpitalu. Obydwie urodziły się wczoraj (02.01.) w odstępie godziny. Milenka pochodzi ze Strzałkowa, a Zosia z Grodźca.

Dzisiaj (03.01.) szczęśliwe mamy i ich pociechy odwiedził na oddziale starosta Jacek Bartkowiak i dyrektor SP ZOZ Maciej Sobkowski. Maluchy otrzymały w prezencie pluszowe misie, a mamy… kwiaty.

W rozmowie z mediami, zarówno starosta jak i dyrektor szpitala wyrazili nadzieję, że słupecka lecznica powróci do ilości przyjmowanych porodów sprzed okresu pandemii, a nawet ją przekroczy. Podkreślali jednocześnie, że oddziały ginekologiczno – położniczy i noworodkowy to nowoczesne i doskonale wyposażone miejsce w nowej części szpitala, posiadające wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną.