W minioną niedzielę, 13 września 2020 r., w kościele pw. św. Leonarda w Słupcy miała miejsce uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza. Dekretem Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski ks. Wojciech Polaka nowym proboszczem został ks. Mariusz Wieczorkiewicz, dotychczasowy proboszcz parafii w Pawłowie.

Liturgicznego wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza dokonał dziekan dekanatu słupeckiego ks. Tomasz Ryś. Ks. Mariusz Wieczorkiewicz zastąpił zmarłego proboszcza ks. Zbigniewa Szyka. Serdeczne słowa powitania do nowego proboszcza skierowali liczni parafianie oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Serdecznie witamy Księdza Proboszcza na Ziemi Słupeckiej!

***

Dziś, 14 września, przypada odpust w parafii św. Leonarda – Sanktuarium Świętego Krzyża. Jak poinformował proboszcz, z powodu pandemii nie odbędzie się tradycyjna droga krzyżowa ulicami Słupcy. O godz. 17.00 odbędzie się droga krzyżowa w kościele św. Leonarda zakończona Mszą świętą.