Starosta słupecki Jacek Bartkowiak oraz wicestarosta Czesław Dykszak wzięli udział w uroczystym otwarciu Dziennego Domu „Senior+” w Giewartowie (03.02.). Utworzenie placówki nie byłoby możliwe, gdyby nie środki  finansowe otrzymane od Wojewody Wielkopolskiego. Na realizację tego zadania Gmina Ostrowite otrzymała dotację w wysokości 268 tys. zł w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, co stanowiło 80% łącznych wydatków opiewających na kwotę  335 tys. zł.

Zakres rzeczowy zadania polegał na przebudowie budynku mieszącego się przy ul. Armii Krajowej 3 w Giewartowie na Dzienny Dom Seniora oraz jego wyposażeniu. Do dyspozycji seniorów – poza salą spotkań z aneksem kuchenny  – będzie  także pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do aktywności  ruchowej oraz pokój zabiegowo – pielęgniarski. W obiekcie znajduje się także szatnia, trzy łazienki, w tym jedna dostosowana do osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze.